PROFESIONÁLI V OBLASTI SERVISU A DODÁVKY BICYKLOV A PRÍSLUŠENSTVA

NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ 0905 197 899 alebo fatra@fatra.eu.sk

FOCUS 

Focus je medzinárodná značka s koreňmi v Nemecku, ktorá vyrába širokú škálu bicyklov. Navrhuje cestné aj horské bicykle pre špičkových závozníkov, rekreačných jazdcov aj mladé talenty. Mottom značky Focus je „Od profesionálov pre profesionálov“, pretože aj  oni pomáhajú zdokonaľovať bicykle Focus.
Od roku 2013 sú bicykle Focus dostupné aj v predajni Fatra sport.. Na výber je niekoľko modelov cestných bicyklov Focus a samozrejme aj horské bicykle Focus vo variantoch priemerov kolies 27,5“ a 29“.
 

História bicyklov Focus

Prvá myšlienka na bicykle Focus sa objavila už v roku 1992. V hlave ju nosil trojnásobný majster sveta v cyklokrose Mike Kluge. Práve on vytvoril prvý bicykel Focus a na ňom sa stal aj Národným majstrom Německa.

 

V roku 1993 začal spolu so spoločnosťou Derby Cycle Werke vyvíjať bicykle Focus. Začal skromne. V prvom roku mala kolekcia bicyklov Focus len 6 modelov v 8 prevedeniach. Od tej doby však meno značky Focus rástlo.

·         1996 – Kluge závodil na bicykli Focus Raven na Olympijských hrách v Atlante

·         1998 – Manažér Focusu Jorg Arenz sa stal cyklokrosovým majstrom Nemecka na bicykli Focus

·         2003 – Focus rozšíril svoju líniu závodných bicyklov

·         2005 – Hanka Kupfernagel sa stala majsterkou sveta v cyklokrose, o dva roky neskôr potom vyhrala titul majsterky sveta v časovke jednotlivcov

·         Od roku 2006 potom Focus začal vyrábať tiež karbónové rámy, ktoré sa stali veľmi obľúbené u rekreačných a športových jazdcov.

·         V roku 2008 Focus rozšíril ponuku o časovkársky špeciál pre Adrease Walsera a vstúpil aj do sveta triatlonu.

·         2009 bicykle Focus spustili veľkú celoeurópsku reklamnú kampaň na TV stanici Eurosport a začali vznikať dcérske spoločnosti po celých Spojených štátoch.

·         Spoločnosť Focus sa stala tiež partnermi veľkých cyklistických tímov ako napríklad tím Jelly Belly Katusha.

·         2011 – v segmente horských bicyklov predstavuje Focus novú generáciu celokarbónových rámov Focus FSL

·         Od roku 2012 je Focus k dispozícií vo viac ako 60 štátoch sveta, tiež predstavil svoj prvý 29R Focus Carbon na 29“ kolesách.

Bicykle Focus nie sú len cestné ale tiež kvalitne zapracované horské bicykle či už zo zliatin hliníku, alebo bicykle karbónové.  V roku 2012 Focus vstúpil na cyklistický trh so stále obľúbenejšími 29“ bicyklami.